Audi Q4 E-Tron 306 Beygir Gücüyle Karşımızda
Otomobil Haberleri

Audi Q4 E-Tron 306 Beygir Gücüyle Karşımızda

Audi Q4 E-Tron Şimdi Daha Sportif  

Audi 2025 senesine kadar yirmi tane yeni elektrikli araç tanıtacağını duyurmuştu. Geçen yıl piyasaya sürmüş E-Tron gelecek dönemde yeni arkadaşlarına kavuşmuş olacak. 2021 senesinde E-Tron GT sedanla genişleyecek ve gelecek olan yeni modellerden biri konsept olarak tanıtıldı ; Q4 E-TRON SPORTBACK .

Önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi beklenen sergi otomobili Audi’nin üretmiş olduğu 7. EV olarak kayıtlara alındı.  Geçen yıl tanıtımı yapılan Q4 E-TRON konseptinin sportif çeşidi olarak adlandırdığımız modelin ön yüzü ve arka yüzü oldukça hırçın. Tavan çizgisi de bir tık coupeyı andıran model Tavan çizgisi biraz daha coupe havası estiren model  Mercedes-Benz GLC Coupe,  Porsche Macan ve BMW X4 ayarlarında olması bekleniyor.  Sportback modelinin çeşidin standart bir Q4 E-Tron’a oranla 0.01  daha fazla iyi bir hava sürtünme katsayısı sunabiliyor. 

Başka E-Tron modellerinde görmüş olduğumuz sahte ızgara Q4 E-Tron’la piyasada olan diğer E-Tron’lara fazlasıyla benziyor.İnce olan led farları sayesinde baz aldığı Q4’ü  anımsatan modelin üretim çeşidi E-Tron havasında olacak. Boylu boyunca uzanan led stop lambası da klasikleşmiş bir Audi hareketi.

Kabinin de markanın Virtual Cockpit isimli düzen karşımıza çıkıyor.  Boyutu 12.3 inç dokunmatik ekranıyla ön bölümün merkez noktasına konumlanmış olan büyük dijital gösterge paneliyle direksiyon simidinin arka kısmına konulmuş.

Audi’nin yaptığı açıklamaya göre Q4 E-Tron Sportback sınıfında en genişmiş iç mekanlardan birine sahip olma özelliğinde. AKS menzili 2.77a mm olarak belirtilen modelin tabana düz bir şekilde konulan bataryası da baş ve diz mesafesini rahatlıkla sağlamış durumda.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir