Aston Martin DBX Üretimine Başlıyor...
Otomobil Haberleri

Aston Martin DBX Üretimine Başlıyor…

Teslimatlara ise Ağustos Ayında Başlanılması Düşünülüyor… 

2020 yılının ilk çeyreğinde 115 milyon euro zarar açıklaması yapan marka covid-19 salgını sebebi ile zorluk yaşayan markalar arasında yer aldı. Formula 1 Racing Point takımının sahibi Lawrence Stroll’ün öncülük ettiği konsorsiyumdan alınan 525 milyon euroluk nakit desteğiyle nefes alan marka bu parayı SUV için ayırdı ve DBX’te ortaya çıkmış oldu.

Gaydon merkezli ekip ise Galler’de bulunan ST. Athan üretim yerinde yeni DBX için üretime başladı.

“İlk  Aston Martin DBX’in üretimine şahit olmak büyük bir ayrıcalık.” diyen markanın geçici CEO’su olan  Keith Stanton sözlerine şöyle devam etti ; ” Aston Martin markasının ekibi Savunma Bakanlığı arazisini dünya standartlarında bir üretim tesisi haline getirmesi hususundaki çabalarından ötürü gurur duyuyorum. Buradan çıkacak olan ilk DBX çabaların be istikrarın ürünüdür” dedi.

DBX’in de ilk örneklerine önümüzdeki ay içinde Avrupa’da bayilerine ulaşması planlanıyor. 2020 yılının 3. çeyreğinde de ABD’de ki müşteriler yeni otomobillerine kavuşabilecekler.

İlk aşamada yalnızca V8 motoru ile satışı yapılacak olan Aston Martin DBX’in 2020 yılı bitmeden Türkiye’ye de giriş yapması hedefleniyor.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir