2020'de Sadece 2700 tane Corvette Üretimi Olacak !
Otomobil Haberleri

2020’de Sadece 2700 tane Corvette Üretimi Olacak !

      Chevrolet’te Rakam Bekleneni Karşılamadı…

2020 senesi  Chevrolet ile  Corvette  tutkunları için pekte iyi gitmiyor. Senelerdir bekledikleri modele kavuşan Corvette hayranları  bu seferde otomobilin sınırlı sayıda üretilecek olması sorunuyla hayal kırıklığı yaşadı.

Consumer Guide’ın ortaya attığı iddiaya göre 2020 model Corvette‘lerin  sınırlı sayıda üretimi yapılabilecek. Modelin üretime hazırlandığı zamanda 40 günlük bir işçi grevinin başlaması ile modelin üretimi ertelenmişti.

Bu grev sonrasında Chevrolet’te ertelemeden sonra sendika ile anlaşarak 3 Şubat tarihi ile tekrardan üretime geçme kararı vermişti. Ancak bu kezde korona virüs salgını nedeni ile tüm tesislerini kapattı.

YouTube’da paylaşılan bir videoda  Bowling Green tesisinin yöneticisi olan Kai Spande, 3 Şubat ile 20 Mart tarihleri arasında yalnızca  2700 adet C8 Corvette üretimi yapılacağını belirtmiş.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir