2020 Seat Leon'un Özellikleri Belli Oldu
Hibrid Haberleri

2020 Seat Leon’un Özellikleri Belli Oldu

4. nesil Skoda Octavia ve Volkswagen Golf GTE’den sonra elektriklenme sırası SEAT Leon’a geldi. İspanyol firma , önümüzdeki hafta Çarşamba günü beğeniye sunacağı yeni modeli  Leon’u tanıtım öncesinde bir kez daha  test etti.

Görselde ki  prototipin üstündeki  ağır olan kamuflaj sebebiyle kullanıcı tarafında olan çamurluğun yanında bulunan şarj girişi görünmese de , sarı renkte yazılmış olan  ‘Vehiculo Hibrido’   bize otomobilin Leon PHEV olduğunu belirtiyor.

 Yeni Skoda Octavia ve Volkswagen Golf 8’yle  benzer yapı  üstüne kurulması planlanan Leon modelinin  hibrit çeşidi gücünü; 1.4 TSI turbo benzinli motor ile elektrik cihazından alıyor olacak. DSG şanzımanı ile 13 kwh şarj paketiyle  gelecek olan SEAT amblemli model olan  204, Cupra logolu çeşidi ise 245 bg güç üretmiş olacak.

Leon versiyonlarının  giriş kısmında olan   Golf 8 ile Octavia IV’ten bildiğimiz üzere  1.0 TSI ile 1.5 TSI benzinli motorlara ve  yenilenen haliyle  2.0 TDI Evo dizel motoru eşlik ediyor olacak. Çeşitliliğin üstünde yer bulmuş olan  Leon ise SEAT amblemli değil, Cupra imzası taşıyacak.Yeni model  Golf R gibi de  2.0 TSI motor ile güçlenecek olan ateşli LEON, 300 bg’den daha fazla bir güç ile  4 tekerlekten çekiş gücü ile geliyor.

 

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir