2020 Model Nissan Kicks'in Tanıtımı Tayland'da Yapıldı !
Otomobil Haberleri

2020 Model Nissan Kicks’in Tanıtımı Tayland’da Yapıldı !

Ters Mantıkla Hareket Eden Bir Hibrid Motor  Sistemi de Bulunuyor… 

Nissan Kicks, Amerika Birleşik Devletleri  gibi bir çok ülkelerde tutulmayan model Juke’un yerine geçsin diye 2016 senesinde tanıtımı yapılmıştı. Nissan marka şimdilerde Kicks isimli bu crossover’ını 2020 senesi için özellik ve görünüm bakımından güncelleyip daha da geliştirdi.

Tayland’da  tanıtımı gerçekleştirilen 2020 model Nissan Kicks yeni e-Power tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Sistem dahilinde 130 bg güçle 260 Nm tork üretimi yapan elektrikli bir motor bulunuyor , motor otomobilin ön tekerleklerine de güç vermiş oluyor. Enerjisini de 1.5 KWH’lık bataryasından alıyor.

Motor sisteminin ise en ilginç detayı şarj edilmeye ihtiyacı olmaması. Bu doğrultuda 1.2 lt 80 bg 3 silindirli benzinli motor otomobile eklenmiş ve motor aracı şarj edebiliyor. Yeni Nissan Kicks e-Power elektrikli bir araç olmasına rağmen uzun süre şarjda kalmaya ihtiyaç duymuyor. Bunun  yerine benzinlikten sadece bir kaç dakika için depoyu doldurup elektrik gücüyle yola devam edebilirsiniz.

2020 Nissan Kicks’te  tek bir motor seçeneği de olmayacak. Bu yeni aracın Avrupa’da olmayacağı varsayımlar arasında. Onun yerine yeni jenerasyon Nissan Juke ise Avrupa’ya çoktan giriş yaptı. Otomobil ABD, Güney Amerika ve bazı Asya ülkelerinde satışa sunulabilecek.

 

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir