2020 Elektrikli Otomobil Satışlarında İlk Çeyrekte Durumlar Nasıl ?
Hibrid Haberleri

2020 Elektrikli Otomobil Satışlarında İlk Çeyrekte Durumlar Nasıl ?

Elektrikli Araç Sektörü Büyürken , Otomotiv Sektöründe ise Daralma Yaşanıyor… 

Avrupa’da kimi ülkeler; elektrikli , plug-in hibrid ve hibrid araçları fazlasıyla tercih etmeye başladılar. ACEA’da 2020 yılının ilk çeyreğinde elektrikli araç satışının istatistikleri kamuoyuna sunuldu.

Otomotiv sektöründe ise senenin ilk çeyreğinde % 26 lık bir oranda daralma görülüyor. Buna sebep olan ise korona virüs salgının tüm dünyayı etkilemesi oldu. Elektrikli ile plug-in hibrid araç kategorisinde de pazar payını geçtiğimiz senenin %3 lük bir orandan bu yıl %7.5 seviyelerine kadar artış gözlendi. Bu kategori 2019 senesinin ilk 4 ayıyla 2020 senesinin ilk 4 ayı kıyaslandığında Avrupa’da %81 oranında bir büyüme gerçekleşmiş oldu.

Avrupa’da  satışı yapılan elektrikli araçların 2020 yılının ilk çeyreğinde şu şekilde gerçekleşmiş :

2020 Avrupa'da İlk Çeyrekte Elektrikli Araç Satışları Ülkelere Göre

 

Mavi ile gösterilen kısın toplam değer bütün elektrikli otomobiller (yani tamamıyla elektrikli ile plug-in hibrid) gösterirken, yeşil renk ise yalnızca tamamıyla elektrikli otomobilleri göstermektedir. Grafikte gösterilen sayılar ise ticari araçların dışında , kapsamıyor. 

 

Kaynak: InsideEVs

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir